3 december 2021

Wethouder onhult paneel bij klokkengieterij museum Heiligerlee

2 min read

HEILIGERLEE – afgelopen vrijdagmiddag onthulde wethouder Erich Wünker een paneel bij het Klokkengieterijmuseum Museum Heiligerlee.

Vrijdag onthulde wethouder Erich Wünker, samen met voorzitter Anne Marie Knottnerus en klokkengieter Simon Laudy, een paneel bij het Klokkengieterijmuseum Museum Heiligerlee. Dit museum is gevestigd in de voormalige Klokkengieterij van de gebroeders van Bergen. Deze vestiging van het bedrijf werd geopend in 1862, onder de naam St Paulinus.

Het paneel hangt aan de achterzijde van het museum, bij de oude oven, waarin het brons werd gesmolten om in de gietkuil klokken te kunnen gieten. Op het paneel wordt uitgelegd hoe dit vroeger precies  in zijn werk ging.

©hoogland-producties/Sven-fotografie/fotograaf:Hemmo Kuiper

Geef een reactie