17 september 2021

Ruim 4.000 inwoners geëvacueerd door zeer grote natuurbrand in Herkenbosch

2 min read

HERKENBOSCH – Brandweer strijdt met man en macht om natuurbranden in de omgeving van Herkenbosch onder controle te krijgen. Brandweer ploegen zijn vanuit Midden Nederland ook ter plaatse voor extra ondersteuning.
Duitse en Belgische brandweer ploegen zijn ook ter plaatse om ondersteuning te geven en om de brand meester te krijgen.

Het dorp Herkenbosch met 4.000 inwoners wordt ontruimd, sportzalen zijn ingericht als nood slaapplaatsen. De meeste inwoners zijn elders opgevangen, de politie is gisteren avond bij mensen langs de deuren geweest om aan te geven dat ze geëvacueerd moeten worden . de plaatselijke lijnbussen zijn gereserveerd om ouderen en mensen zonder vervoer te vervoeren naar elders.

Er is gisteren opgeschaald naar Gecoördineerde Regionale IncidentbestrijdingsProcedure 3 (GRIP 3). Helikopters zijn met zogeheten bambibuckets de brand vanaf boven af aan het bestrijden. De brandweer denkt nog dagen bezig te zijn met het blussen en dan vooral het nablussen.

Inmiddels heeft Defensie tanks ingezet om stoplijnen te creëren.

©Hoogland-Producties/Sven-fotografie

Geef een reactie