18 oktober 2021

Overijssel plant nieuwe bomen

2 min read

OVERIJSSEL – Deze week is Staatsbosbeheer met de aanplanting van nieuwe bomen gestart in Overijssel. In Salland en het Vechtdal zijn op meerdere locaties ruimtes vrij gemaakt voor ongeveer tien hectare nieuw bos.

Staatsbosbeheer zal in Overijssel zo’n vijftigduizend bomen planten. Voor het volgende plantseizoen het de jaren daarna heeft de organisatie selectie gemaakt van locaties. De geschikte locaties zijn de meer kwetsbare gebieden die zich niet goed ontwikkelen op ecologische wijze.

Volgens Staatsbosbeheer is meer bos belangrijk voor onder andere de biodiversiteit, maar ook voor het klimaat, duurzame productie van hout en voor de recreatie. Ook draagt het bij aan de kwaliteit van het landschap, de aantrekkingskracht voor toeristen, de gezondheid en de waterbuffering.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie