18 oktober 2021

Wereldberoemd schilderij Van Gogh gestolen

2 min read

LAREN – In de nacht van zondag op maandag heeft er een inbraak plaatsgevonden bij museum Singer Laren aan de Oude Drift in Laren.

De inbraak vond rond 3:15 uur plaats. Het museum is bekend voor de tentoonstelling Spiegel, daarnaast herbergt het ook de werken onder andere Piet Mondriaan en Vincent van Gogh.

Het museum liet tijdens een persconferentie weten dat bij de inbraak het schilderij ‘Lentetuin, de pastorietuin te Nuenen in het voorjaar’ uit 1884 van Van Gogh is gestolen.

“Ik ben geschokt en ongelooflijk pissig”, zegt museumdirecteur Jan Rudolph de Lorm. “Die is heel erg voor het Groninger Museum, voor Singer Laren en voor ons allemaal. Kunst is er om van te genieten en om getroost te worden, zeker in deze moeilijke tijd.”

De politie doet onderzoek naar de inbraak en roept getuigen op om zich te melden.

In 2007 werd er ook al ingebroken in het museum. Zeven bronzen beelden werden er toen door twee mannen uit de tuin gestolen. Één van deze beelden was de Denker van Auguste Rodin, eenmaal teruggevonden was het beeld zwaar beschadigd.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie