18 oktober 2021

Veiligheidsregio waarschuwt voor natuurbranden

2 min read

OVERIJSSEL – Veiligheidsregio IJsselland waarschuwt voor een verhoogd risico op natuurbranden. Door de droogte van de afgelopen dagen en de harde wind bestaat er een grotere kans op vonken in de natuur. Vooral in de regio’s Noord-Brabant, Overijssel en Gelderland is de brandweer extra alert op de mogelijke natuurrampen.

Natuurbeheerders en terreineigenaren worden dan ook verzocht om beginnende brandjes direct te melden, omdat een natuurbrand bij droogte heel snel kan ontwikkelen en daardoor onvoorspelbaar is.

Gebieden met veel hei en bos lopen het hoogste risico, vooral omdat juist daar een natuurbrand snel kan uitbreiden. De korpsen met meer mensen en materieel rukken uit bij een melding, dit omdat de brandweer is overgeschakeld naar alertheidsfase 2 van natuurbrandbestrijding. ook geld er voor alle parken en bossen een stookverbod.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie