19 september 2021

Blijvende longschade voor IC patiënten

2 min read

AMERSFOORT – Hoewel de piek van het virus nog moet komen, bereid het Longfonds zich voor op een nieuwe groep corona patiënten. Volgens het fonds zal een deel van de coronapatiënten blijvende longschade aan het virus overhouden.

Vooral patiënten die op de intensive care aan de beademing liggen, lopen het meeste risico of blijvend littekenweefsel. Het zou kunnen betekenen dat er straks dus veel meer longpatiënten zullen zijn dan voor de uitbraak van het virus.  Het fonds wil volgens directeur Michael Rutgers oplossingen ontwikkelen voor de toekomstige longpatiënten.

Om dit te kunnen doen werkt het Longfonds samen met de Long Alliantie Nederland aan een onderzoeksplan. Voorlopig zal dit onderzoek Corona Obstructive Lung Disease (COLD) gaan heten.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie