17 september 2021

Militaire rechtbank veroordeeld ex-medewerker

2 min read
VLAARDINGEN – De 32-jarige ex-medewerker van de Koninklijke Marechaussee heeft een taakstraf van 100 uur gekregen. De man uit Vlaardingen is schuldig bevonden aan het schenden van het ambtsgeheim.

De man was in dienst bij de Koninklijke Marechaussee als wachtmeester bij de grensbewaking van Schiphol. Hij had hierdoor toegang tot verschillende politiesystemen. Met verschillende accounts zocht hij informatie over bepaalde personen en zocht hij kentekens op. Deze informatie speelde hij vervolgens weer door.

Vermoedelijk werden de opgevraagde gegevens gebruikt in het criminele circuit. Een auto waarvan hij de gegevens had opgevraagd, bleek korte tijd later volledig uitgebrand te zijn.

Er kon niet bewezen worden dat de man hier geld voor kreeg. De straf die hij van de militaire rechtbank kreeg viel lager uit dan de eis van de officier van justitie. De was nooit eerder veroordeeld. Hij is oneervol ontslagen.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie