3 december 2021

Het gaat goed met de grote grazers

2 min read

LELYSTAD/ALMERE – De grote grazers in de Oostvaardersplassen lijken baat te hebben bij een zachte winter. Volgens de dierenarts scoren zij een ruime voldoende. Door de zachte winter is er voldoende voedsel om de dieren op gezond gewicht te houden.

“Zoals we het vandaag gezien hebben zijn alle dieren in goede conditie”, concludeert dierenarts Bas Steltenpool na een ronde door het natuurgebied. Elke maand controleert hij in opdracht van Staatsbosbeheer de populatie. De controles zijn worden op afstands met een verrekijker gedaan. “We proberen altijd zo dicht mogelijk bij de dieren te komen, maar als je te dichtbij komt, rennen ze weg.”

Op advies van de dierenarts werd er vorig jaar door Staatsbosbeheer bijgevoerd, dit kwam omdat de dieren door de strenge winter te dun waren geworden. Dit jaar zijn de dieren op gezond gewicht en is bijvoeren niet nodig.

Dierenactivisten zijn het hier echter niet mee eens en lieten de afgelopen weken meerdere keren balen hooi achter in het Oostvaardersveld.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie