21 oktober 2021

Vuurwerk vrij Rotterdam

2 min read

ROTTERDAM – Donderdag heeft een meerderheid van de gemeenteraad ingestemd met een volledig vuurwerkverbod. Rotterdam plaatst zich hiermee als de eerste grote stad waar de komende jaarwisseling geen consumenten vuurwerk afgestoken mag worden.

“Alleen een totaalverbod is goed handhaafbaar. Een tussenoplossing is lastig, want dan moet de politie op straat gaan bepalen wat voor soort vuurwerk het is.” Aldus GroenLinks-raadslid Stephan Leewis.

“Hiermee laten we aan de regering zien wat de meest verstandige weg is. De landelijke politiek zou er goed aan doen een voorbeeld te nemen aan het Rotterdamse model: naast een afsteekverbod burgers ook een alternatief bieden”, aldus de opgeluchte burgemeester Ahmed Aboutaleb.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie