17 september 2021

Aangespoeld lichaam eindelijk geidentificeerd

2 min read

TERSCHELLING – Een halve eeuw later kon de onbekende man die aanspoelde op het strand in Terschelling in 1967 eindelijk geidentificeerd worden. Indentificatie bracht aan het licht dat het gaat om de destijds 22-jarige Kees van Rijn. Hij was een bemanningslid van een schip dat verging op de Noordzee tijdens een zware storm.

De politie meldt dat hij geïdentificeerd kon worden nadat een nahedtaande DNA had afgestaan. Diezelfde nabestaande kwam op het idee om DNA af te staan, nadat hij eerder deze winter had gehoord van de identificatie van een andere onbekende dode. Andries Penning werd in november geidentificeerd nadat zijn 69-jarige zoon DNA afstond. Penning spoelde aan in 1953.
Andries Penning was de kapitein van kustvaarder De Westland, een schip dat in de nacht van de watersnoodramp verging.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie