3 december 2021

NS streeft voor rookvrije stations

2 min read

©Hoogland-Producties/Sven-fotografie

NEDERLAND – Per 1 april stopt de verkoop van alle rook- en tabakswaren op alle stations in Nederland. Heb streven is verder dat de rookplekken die nog op de perrons aanwezig zijn, ook dit jaar nog verdwijnen.

Vanaf 1 april 2020 zullen er in 136 verkooppunten van de NS geen rook- en tabakswaren meer worden verkocht. Het gaat om de ruim twintig StationsHuiskamers en alle kiosken.

Voor andere huurders van winkels op stations geldt dat ze zelf kunnen kiezen wanneer zij willen stoppen met het verkopen van de rookwaren.

Sinds 1 januari 2004 is het verboden om te roken op stations en in de treinen. Het verbod geldt voor alle overkapte stations, liften, tunnels, trappen en stationshallen. Momenteel zijn er wel nog rookzones op stations. De ambitie van de NS en ProRail is om stations helemaal rookvrij te maken.

©hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie