Brand in Maritiem Museum

ROTTERDAM – Vanmorgen brak er brand uit bij het Maritiem Museum aan de Leuvehaven. Ter plaatse bleek er een historische kraan in brand te staan.
Volgens de brandweer ontstond de brand in een elektriciteitskast in de kraan, volgens de eigenaar valt de schade mee.

Twee vrijwilligers van het museum die in de buurt van de desbetreffende kraan bezig waren met werkzaamheden ademde rook in, één van hen is naar het ziekenhuis gebracht voor controle. De andere werd ter plekke door ambulancepersoneel nagekeken.

Volgens het Maritiem Museum gaat het om een bijzondere Rotterdamse Figee-kraan. “De kraan was vorig jaar nog gerenoveerd. De giek was net volledig vervangen. We zijn vooral blij dat de schade wel meevalt.” Aldus een woordvoerder.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Advertenties