16 oktober 2021

Grootste gevangenis van Nederland kampt met problematiek

2 min read

©Hoogland-Producties/Sven-fotografie

LELYSTAD – Vakbonden pleiten voor het aanstellen van meer personeel, zo luidt het na een onderzoek van de Stentor.

In de gevangenis van Lelystad zijn vorig jaar de incidenten meer dan verdubbeld, vergeleken met voorgaande jaren heeft de gevangenis in 2019 het meest te verduren gehad.

Bij één van die incidenten was Gökmen T. betrokken, de Utrechtse tramschutter zat eerder vast in Lelystad wegens verkrachting. Tijdens zijn verblijf mishandelde hij een cipier.

In het begin van vorig jaar werd er in de cel van een gedetineerde een liefdesbrief. Later zou blijken dat deze een relatie had met een cipier, enkele maanden later werd een andere bewaarder op non actief gesteld nadat hij zou hebben meegewerkt aan smokkel.

Gevangenisdirecteur Ruud Bernsen zegt dat er voor de incidenten meerdere oorzaken zijn. Met 620 gedetineerden blijft de gevangenis de grootste van Nederland. “Bij de steeds complexere doelgroepen en alle problematiek die daarmee samenhangt, horen helaas ook incidenten”, zegt Bernsen tegen de Stentor. Hij vindt dat de straf voor geweldpleging binnen de gevangenis muren verhoogd moeten worden.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie