Rechtbank laat verdachten flatbrand weer vrij

ARNHEM – De twee jongens van 12 en 13 jaar die verdacht worden van betrokkenheid bij de fatale flatbrand in Arnhem, zijn door de rechtbank Gelderland vrijgelaten. De recht-commissaris oordeelde dat, hoewel er voldoende bewijs is voor hun betrokkenheid, ze op grond van de persoonlijke omstandigheden, ondanks de maatschappelijke onrust niet langer in de cel hoeven te verblijven. Wel moeten zij zich aan enkele voorwaarden houden en zijn ze onder toezicht van de jeugdreclassering.

Een 39-jarige man en zijn 4-jarige zoontje verlieten het leven nadat zij door de brand vast kwamen te zitten in de lift. De 36-jarige moeder van het gezin en het  8-jarig dochtertje raakten zwaargewond. Het vuur ontstond na middernacht in de entree van het flatgebouw nadat een bankstel die in de hal stond vlam vatte door vuurwerk.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie