24 oktober 2021

Politievakbond maakt zich zorgen

2 min read

DEN HAAG – Tijdens de jaarwisseling is er een groot aantal jongeren aangehouden, in Utrecht alleen al werden er 23 minderjarigen opgepakt. Dit baard de politievakbond ACP grote zorgen.

“Het is een forse groep jonge kinderen dat is aangehouden. Er zitten er veel onder de 16 jaar bij. Dat is zorgwekkend. Met zo’n nieuwe groep is de kans groot dat het nog jarenlang zo door kan gaan. Ik ben daarom erg benieuwd waarom dit soort jongeren zich zo laat gaan. Waar worden ze door gedreven?” Aldus voorzitter Gerrit van de Kamp.

De politie heeft er in de voorbereiding alles aangedaan om escalaties te voorkomen, maar het aantal incidenten tegen politie is deze jaarwisseling vooralsnog toegenomen. “Alle voorbereidingen en inspanningen ten spijt zijn we nog niet veel opgeschoten.”

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie