21 oktober 2021

uitpubliek bij Klassieker Feyenoord – Ajax

2 min read

SPORT – Al meer dan 10 jaar kent de Klassieker tussen Ajax en Feyenoord geen uitsupporters meer, de fans zijn simpelweg niet welkom. De Amsterdamse politiechef, Frank Paauw, doet hier een boekje over open. In gesprek bij NPO Radio 1 geeft hij aan dat daar voorlopig geen verandering in lijkt te komen. “De fans zouden met een plan komen, maar dat kwam er niet. Ik zie dat er geen nieuwe initiatieven worden genomen, dan wordt het heel moeilijk. Verder wil ik mij niet verder uitlaten over de kwestie. Het ligt bij de supporters van de clubs.” Aldus Paauw.

Vorig seizoen ging het bij een jeugdwedstrijd (O19) van de rivaliserende clubs mis, Ajax fans vielen familieleden aan van de Feyenoord-spelers. Paauw, die tot April dit jaar politiechef was van Rotterdam, benadrukt: ”Dat was de druppel die de emmer deed overlopen.”

Of de Klassieker ooit weer met uitpubliek gespeeld zal worden, blijft voorlopig nog even de vraag.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie