21 oktober 2021

Zeer grote brand in Rotterdam

2 min read

ROTTERDAM – In een farmaceutisch bedrijf op een industrieterrein aan de Nieuw-Mathenesserstraat in Rotterdam woedt een zeer grote brand. Doordat de rook mogelijk richting een woonwijk waait, heeft de brandweer meteen gemeten wat voor stoffen zijn vrijgekomen. Het zou gaan om het bedrijf MariPharm, een legale wietkwekerij.

Rond 21:50 uur vanavond rukte brandweer uit naar het industrieterrein, al vrij snel werd er opgeschaald naar ‘zeer grote brand’ en werd GRIP-1 afgekondigd, vrijwel direct daarna werd er een NL ALERT verzonden.

Momenteel zijn meerdere bluseenheden bezig de brand te bestrijden en erger te voorkomen. De uitkomst van de metingen wordt later bekendgemaakt.

Er is een flinke rookontwikkeling. Mede door de aanwezigheid van chemische stoffen in het pand en de rook hebben de hulpdiensten groots opgeschaald en worden omwonenden geadviseerd om ramen en deuren gesloten te houden.

Over de oorzaak van de brand en/of er gewonden zijn, is nog niks bekend.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie