6 december 2021

Harde klap in Groningen en Drenthe

2 min read

GRONINGEN/DRENTHE – Op meerdere plekken in de provincies Groingen en Drenthe hebben bewoners een klap gevoeld en gehoord.

Op de bevingsdetector van RTV Noord kwamen vele tientallen meldingen binnen, van Zuidhorn tot aan Delfzijl en van Eelde tot aan Uithuizen.

De meldingen komen onder andere ook uit Groningen, Bedum, Slochteren, Loppersum, Westeremden, Stedum, Ten Boer, Wirdum en Schildwolde. Ze werden allemaal rond 19:30 uur gedaan.

De KNMI meldt dat er geen aardbeving is geweest in de provincies. Omdat er ook onweerswolken boven Groningen hangen, zou het ook om een donderslag kunnen gaan. Ook wordt een oefening van de luchtmacht niet uitgesloten. Die oefent tot en met 12 december met F-16’s.

Iemand suggereerde ook dat het een meteoriet zou kunnen zijn, maar dat lijkt onwaarschijnlijk volgens Joost Hardman van Werkgroep Meteoren. “Dan moet het onbewolkt zijn. Ik heb ook geen meldingen gehad.”

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie