28 november 2021

Sinterklaas en pieten belaagd

2 min read

DEN HAAG – Sinterklaas en twee van zijn Zwarte Pieten zijn op pakjesavond belaagd door een aantal jongeren in de wijk Laak, ten zuiden van het centrum. Beelden van de belaging worden massaal via sociale media gedeeld.

Een van de jongeren filmde het incident zelf, terwijl de groep de goedheiligman en diens pieten uitscheldt. „Wegwezen Zwarte Piet. Geen racisme in Laak.”

De Sint wordt ook fysiek belaagd. Iemand geeft hem een duw, waarna onder meer de mijter afvalt. „Geen racisme broer. Eén voor allen, allen voor één. Wegwezen k*nker Zwarte Piet!” Zo weerklinkt het in de video.

De feestvierders proberen de groep te negeren en lopen door. De politie laat weten dat die avond een melding is gemaakt door een als Zwarte Piet verklede man. Wat hij beschreef, komt overeen met de beelden, maar de jongeren zijn daarna niet meer aangetroffen.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie