6 december 2021

Wiersum bekroond tot Nederlander van het Jaar

2 min read

AMSTERDAM – Elsevier Weekblad heeft advocaat Derk Wiersum gekozen tot Nederlander van het Jaar. Wiersum werd in September dit jaar doodgeschoten voor zijn huis in Amsterdam. Sinds 2017 was hij de advocaat van de kroongetuige in de zaak tegen de voortvluchtige crimineel Ridouan Taghi.

“Door de moord werd Wiersum symbool van de bedreigde rechtsstaat. Dat bleek ook uit de emotionele reacties op zijn dood. Van zijn collega’s en vrienden, maar ook van minister van Justitie en Veiligheid Ferdinand Grapperhaus. De uitverkiezing van Wiersum tot Nederlander van het Jaar 2019 is een eerbetoon aan een advocaat die streed voor een veilige en rechtvaardige samenleving.” Aldus de redactie.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie