15 oktober 2021

Grote zoekactie naar vermiste vissersboot

2 min read

Meerdere reddingsschepen en een helikopter zijn op zoek naar een vermiste viskotter, nadat een noodsignaal werd ontvangen. Het schip bevond zich vlak voor de kust van Texel. Hoeveel mensen zich aan boord van het schip bevinden, is onduidelijk.

Rond 05.45 uur ontving de kustwacht een melding van het noodbaken van het schip, viskotter UK165 ‘Lummetje’. Het baken wordt geactiveerd als het in aanraking komt met water. Een woordvoerder van de kustwacht noemt het “aannemelijk” dat het schip gezonken is.

Ter plaatse hebben reddingswerkers een vlot aangetroffen en lichtjes van reddingsvesten, maar van de vissersboot zelf ontbreekt nog elk spoor. Op het vlot zijn geen opvarenden aangetroffen. De Lummetje staat ingeschreven in de gemeente Urk, maar bij het bedrijf was niemand bereikbaar voor commentaar.

Bij de reddingsactie op zee is ook een mijnenjager van de Koninklijke Marine aanwezig, de Zr. Ms. Makkum.

Foto:Hoogland-Producties

Geef een reactie