28 november 2021

Trein delen van elkaar los gekomen

2 min read

ZWOLLE – Gistermiddag zijn twee treindelen van elkaar ontkoppeld terwijl de trein nog reed. Het gebeurde bij de spoorwegovergang ter hoogte van het winkelcentrum in Zwolle-Zuid. Het treinverkeer heeft langere tijd stil gelegen.

Volgens de NS komt het nauwelijks voor dat treindelen tijdens het rijden van elkaar losraken. “Dit mag nooit gebeuren. Gelukkig zijn de treinen technisch zo ingesteld, dat bij een ontkoppeling de treindelen automatisch remmen. Dat is vanmiddag ook gebeurd”, vertelt een woordvoerder van de NS.

De treinen zijn inmiddels naar Deventer gereden. Het eerste deel kon door het aanwezige personeel verder en voor het tweede deel is er extra personeel opgeroepen.

De spoorbomen zijn tijdens het incident naar beneden gebleven. Hierdoor konden auto’s er niet langs, fietsers en voetgangers wel. Het NS-personeel heeft het verkeer geregeld.

Inspectie Leefomgeving en Transport onderzoekt hoe het incident kon gebeuren. Er raakte niemand bij het incident gewond.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie