24 oktober 2021

Nieuwe veiligheidsmaatregel voor handhavers

2 min read

©Hoogland-Producties/Sven-fotografie

ROTTERDAM – Vanaf volgend jaar krijgen alle Rotterdamse handhavers een bodycam. Het college trekt een kwart miljoen euro uit om 400 bijzondere opsporingsambtenaren (boa’s) van camera’s te voorzien, zo meldt RTV Rijnmond. Door de bodycam moeten de boa’s zich veiliger gaan voelen op straat.

Al enige tijd liep er al een proef, waarbij vijftig handhavers waren uitgerust met een bodycam. Uit de proef is gebleken dat de bodycams een preventieve en de-escalerend effect hebben. De handhavers zetten de camera’s aan bij dreigende situaties zoals geweld, bedreigingen en beledigingen. In dit soort situaties worden burgers gewaarschuwd dat de bodycam wordt aangezet.

Naast Rotterdam worden ook in andere gemeenten proeven gehouden met bodycams. In Amsterdam lopen zo’n honderd boa’s met de kleine camera rond. De burgemeester van de hoofstad, Femke Halsema, heeft toegezegd dat ze de proef wil uitbreiden zodat alle handhavers in Amsterdam mee kunnen doen.

©Hoogland Producties / Sven Fotografie

Geef een reactie