Buurtbewoners van slachtoffers Pathé in shock

SLOCHTEREN – In de woonplaats van Gina en Marinus Visser is verbijsterd gereageerd op de moord, de schoonmakers van Pathé die zaterdagmorgen tijdens hun werk zijn omgebracht in een filiaal aan de Gedempte Zuiderdiep in Groningen.

,,Hardwerkende mensen’‘, zegt overbuurman Otto Begeman. ,,Ze werkten zeven dagen in de week. En dan gebeurt je dit.’‘ Ook echtgenote Hennie Begeman is geschokt. ,,Ik ben echt enorm geschrokken. Zulke aardige mensen’‘, zegt ze bij de Edsersheerd, waar de gemeente Midden-Groningen zondagmiddag een ontmoetingsbijeenkomst heeft gehouden voor buurtbewoners. De belangstelling is niet groot, een stuk of vijftien man gaat op de uitnodiging in.

Burgemeester Adriaan Hoogendoorn wil met de bijeenkomst de geschokte buurt steunen. ,,Als mensen behoefte hebben kunnen we we er hier samen over praten. De verbijstering en impact zijn groot.’’

Het echtpaar woonde zo’n15 jaar in Slochteren. ,,Men is hier erg betrokken met elkaar. Dit is onvoorstelbaar, heel heftig. De inwoners zien zich geconfronteerd met het ruw ontvallen van twee dorpsgenoten.’‘

De burgemeester heeft zelf niet gesproken met de 27-jarige zoon en de 31-jarige dochter van het omgebrachte echtpaar of andere nabestaanden. ,,De kinderen wonen in Groningen. Een familierechercheur van de politie heeft contact met de naasten.’‘

De familie is geïnformeerd over de bijeenkomst voor de buurt. ,,De naasten hebben tijd nodig om te laten doordringen wat er is gebeurd en dat willen ze eerst met elkaar doen.’’

‘Verschrikkelijk dat ze er niet meer zijn’
Achterbuurman Chris Kleine is ook bij de bijeenkomst aanwezig. ,,Verbijsterend wat is gebeurd.’‘ Zijn tuin grenst aan de tuin van het vermoorde echtpaar. ,,Vooral hem sprak ik regelmatig even over de schutting. Zaterdag hoorden we van het misdrijf in de bioscoop. Vanmorgen begrepen we dat het om een echtpaar uit Slochteren ging. Dan schrik je al. En dan blijkt het ook nog om de buren te gaan. Dan sta je wel even te shaken. Verschrikkelijk dat ze er niet meer zijn.’‘

De zoon van het schoonmaakechtpaar was voor zijn stage in Korea. ,,Hij is onderweg naar huis. Wat een verschrikkelijke reis moet dat zijn.’’

Kleine heeft nog niets gehoord over een stille tocht ter nagedachtenis aan het vermoorde echtpaar. ,,Een stille tocht vind ik ook de grootste onzin die er is. Hier is een ramp gebeurd. Zo’n herdenking verandert daar niets aan.’’

De Groningse vakbond van schoonmakers noemt de dubbele moord een verschrikkelijke daad en roept collega’s op om bloemen neer te leggen bij het Pathé filiaal in Groningen, ook zijn er plannen voor een stille tocht met alle werknemers en leden van de vakbond.

©hoogland producties / Sven Fotografie