15 oktober 2021

Man aangehouden voor bekladden begraafplaats

2 min read

MIERLO – Zaterdagochtend heeft de politie rond 06.15u een man aangehouden in zijn woning. De 36 jarige inwoner van Mierlo word er van verdacht de Britse oorlogsbegraafplaats te hebben beklad met onder meer een hakenkruis. Hij word vandaag nog gehoord.

Vrijdagochtend werden de bekladdingen op de Mierlo War Cemetery ontdekt, Op de binnenmuur van de kapel was een groot hakenkruis aangebracht en op de buitenmuur van de kapel stond in grote letters ‘MH 17 lie’ gekalkt. Ook de witte grafzerken die het ereveld bezet houden waren beklad.

De bekladdingen vallen samen in aanloop naar de herdenking van de bevrijding van dit deel van Brabant die op 21 september 75 jaar geleden plaatsvond. Op de begraafplaats, die 664 graven telt, liggen Britten begraven die vanaf 17 september 1944 rondom Eindhoven sneuvelden tijdens operatie Market Garden.

 

Tekst ©nieuws.nl

Foto ©Hoogland producties

Geef een reactie