24 oktober 2021

De prinsjesdag van Dolf, teamleider Explosieven Veiligheid

2 min read

‘Tot op de vierkante centimeter speuren mijn collega’s en ik de Ridderzaal en het Binnenhof af. Op zoek naar spullen die er normaal gesproken niet horen te liggen. Hierbij zetten we ook speciale speurhonden in. Stel dat we een explosief vinden, dan beoordelen we eerst of het echt een explosief kan zijn. Als dat zo is, schakelen we de Explosieven Opruimingsdienst van Defensie in om het weg te halen. Zijn de zaal en het Binnenhof eenmaal veilig, dan lopen we route van de koninklijke koets af. Ook daar kijken we naar afwijkende dingen, zoals een onbeheerd achtergebleven tas. Het is minutieus, systematisch werk. Voor het veilig verlopen van Prinsjesdag moeten we zeker weten dat we niets hebben overgeslagen.’ – Dolf Stockmann, teamleider Explosieven Veiligheid

©Politie Nederland

Geef een reactie