21 oktober 2021

Boris Johnson vraagt koningin parlement op te schorten

2 min read

De Britse regering gaat de koningin vragen om het parlement op te schorten tot 14 oktober, zodat ministers genoeg tijd hebben om de Brexit af te ronden, meldt de Britse premier Boris Johnson woensdag. Het Verenigd Koninkrijk moet de Europese Unie voor 31 oktober verlaten hebben.

Volgens Britse media vindt woensdag een overleg plaats op het zomerverblijf van de koningin Elizabeth II in Schotland.

Volgens de oppositie wil de regering van premier Boris Johnson met dit plan voorkomen dat parlementsleden wetten aannemen, die zouden kunnen voorkomen dat het VK uit de EU gaat. Volgens Johnson geeft het de regering de tijd om de Brexit te regelen.

Normaal gesproken keert het Britse parlement eind september of begin oktober terug van reces.

Foto:Pixabay

Geef een reactie