21 oktober 2021

Schade en boetes: ook de marechaussee waarschuwt voor valet parking Schiphol

5 min read

110 meldingen van problemen heeft de Koninklijke marechaussee dit jaar al binnen gehad van mensen die hun auto hadden geparkeerd via één van de valet parking-diensten op en rond Schiphol. Dat is nu al beduidend meer dan voorgaande jaren en dat terwijl het pas begin augustus is.

Auto’s waarmee vele kilometers gereden is, die veel schade hebben opgelopen, of boetes die binnenkomen over de periode dat de eigenaar van de auto op vakantie was. Het is een greep uit de meldingen die binnenkomen over de valet parking-diensten rondom de luchthaven.

Privégebruik
‘We hebben nu al veel meer meldingen binnen dan in andere jaren’, aldus een woordvoerder van de marechaussee tegenover AT5. ‘We kennen gevallen waarbij mensen een dashcam hadden die draaide en waar op de beelden is te zien dat er hard met de auto wordt gereden en de auto bijvoorbeeld voor een sportschool staat. De auto lijkt dan dus door een medewerker privé gebruikt te worden.’

Omdat er vaak sprake is van een conflict tussen een bedrijf en een klant, kan de marechaussee strafrechtelijk gezien niet zo veel doen. Het is dan een civielrechtelijke zaak. ‘Wij raden mensen dan ook wel altijd aan om een civielrechtelijke procedure te starten.’

Niet te snel tekenen
Maar ook dat is vaak lastig omdat veel mensen bij terugkomst van de vakantie snel tekenen voor de auto en pas later de schade ontdekken, of de boetes binnenkrijgen. ‘Omdat er dan is getekend voor het goed ontvangen van de auto is een zaak daarna lastiger. Wij adviseren mensen daar echt de tijd voor te nemen en alles te checken voordat je tekent.’

 

‘Daarnaast is het belangrijk dat mensen onderzoek doen naar met wat voor een bedrijf ze in zee gaan en niet zomaar voor de goedkoopste optie kiezen. Kijk naar recensies en check of het bedrijf negatief in het nieuws is geweest. Verder is het belangrijk dat mensen hun huissleutel van de bos halen als ze de auto afleveren. Het woonadres is vaak bekend bij de valet parking bedrijven en je wil niet dat ze met de sleutel bij je naar binnen kunnen.’

Foto’s van auto en kilometerstand
‘Neem daarnaast ook flink wat foto’s van de auto voordat je hem overhandigt. Zo kun je achteraf bewijzen dat de schade er nog niet was, of de kilometerstand een stuk lager was en sta je een stuk sterker als je een zaak begint’, besluit de woordvoerder.

Stockfoto: Hoogland-Producties.

Geef een reactie