21 oktober 2021

Het multi culti event. Wij zijn er bij u toch ook?

4 min read

Stichting Imagine Multi Culti is opgericht met als doel het organiseren van evenementen en projecten om meer verbinding en begrip te creëren binnen een multiculturele samenleving.

WIJKERSLOOT – Dit vanuit het idee dat het beter is een tegengeluid te laten zien, dan discussie te voeren wat tot ruzie leidt. Ellen Hazebroek en Jap van Nuijs zijn geïnteresseerd in de medemens en willen de maatschappij vorm geven. Jap: “Misschien zijn we wel idealistisch. Het idee is een paar jaar geleden ontstaan na een buurtcamping. Vorig jaar hebben we de eerste Imagine Multi Cultidag georganiseerd, daar kwamen 700 bezoekers. Nu gaan we door, we hebben een vijf jaren plan en willen elk jaar groeien.” Ellen vult aan: “In die tijd moeten we ook zelf bedruipend worden. Alles is nieuw voor ons, we moeten sponsors vinden en dat is niet makkelijk.” Vorig jaar zijn ze benaderd door Dela, die onder het motto ‘Vier het leven nu het nog kan’ een belangrijke sponsor werd. Het is nu zaak zoveel mogelijk organisaties te binden. Hulp komt al van La CaZa, Stichting Rundu, de inburgeringsschool en vluchtelingenwerk. Dit jaar is er op 7 september weer een Imagine Multi Cultidag bij het petanquecentrum in Galecop. In vijf keukens wordt met een thema gekookt, er wordt samen gegeten, er komen twee podiums en marktkramen. Jovius brouwt een biertje waar het eigen IMC-logo op komt. “Vorig jaar”, vertelt Jap enthousiast, “maakten Eritrese vrouwen koffie volgens hun cultuur. Dat duurde vier uur! Ik vroeg waarom dat zo lang duurde. Dat bleek hun sociale leven te zijn, dan konden ze met elkaar praten.” Ellen voelt de emotie als ze denkt aan de gesprekken die de mensen aangaan.  In andere culturen snijden ze een appel in tien stukjes om iedereen iets te geven. Je kan altijd mee eten, het is onvoorstelbaar.” Voor 7 september worden nog sponsors, standhouders en vrijwilligers gezocht. Www.imaginemulticulti.nl, Info@imaginemulticulti.nl.

Tekst: molenkruier

Foto: Hoogland-producties.

Geef een reactie