28 november 2021

sporen mosterdgas voor Belgische kust

2 min read

Op twee plekken voor de kust van Vlaanderen hebben duikers sporen van mosterdgas gevonden. Daar ligt een munitiestortplaats met ongeveer 35.000 ton bommen uit de Eerste Wereldoorlog. Die kunnen niet meer ontploffen maar ze bevatten wel giftige stoffen, zoals mosterdgas. Eerder werd al een kleine hoeveelheid springstof aangetroffen.

Op 2 van de 23 onderzochte locaties zijn eind vorig jaar volgens de Belgische minister De Backer sporen van verontreiniging gevonden. Hij zegt dat er geen gevaar is voor de volksgezondheid, maar dat de stoffen mogelijk wel bedreigend zijn voor het milieu.

De gouverneur van West-Vlaanderen, Decaluwé, zegt tegen Belgische media dat het bommenkerkhof snel moet worden opgeruimd. “Beter nu dan wanneer de lekken groter worden.”

Onlangs zijn er nieuwe monsters genomen, die worden nog onderzocht. De resultaten daarvan volgen snel.

foto: Hoogland Producties

Geef een reactie