21 januari 2021

Nederlanders vinden verpakkingen lastig

2 min read

©hooglandproducties

Veel mensen ergeren zich aan de verpakkingen van eten. Dat blijkt uit onderzoek van ReumaNederland en ANBO. Zeker 98 procent van de ondervraagden zegt wel eens moeite te hebben met een verpakking en 40 procent heeft dit dagelijks.

Zeker 55 procent van de ondervraagden zegt wel eens gewond te zijn geraakt door het openen van een of andere verpakking. Omdat ze soms een mes moeten gebruiken om het product uit de verpakking te krijgen. De belangrijkste boosdoeners zijn de deksels van glazen potten, hard plastic, strakke verpakkingen en glazen flessen met een draaidop.

,,Dat grote groepen mensen een hulpmiddel moeten inzetten om überhaupt een verpakking open te krijgen, mag niet normaal gevonden worden. En dat ze hierbij gewond raken al helemaal niet”, aldus Liane de Haan van ANBO.

Opvallend is dat iedereen hier last van heeft en niet alleen mensen met reuma, zegt Sija de Jong van ReumaNederland. ,,Fabrikanten zouden de gebruiksvriendelijkheid veel belangrijker moeten vinden.”

Geef een reactie