15 oktober 2021

18-jarige jongen geeft reactie onder filmpje van You-Tube: zelf bezig met het plannen van een School Shooting.

2 min read

Amsterdam-  In december van het afgelopen jaar is een 18-jarige jongen opgepakt. Hij had onder een filmpje van You-Tube, wat ging over School Shooting, een Engelstalige reactie geplaatst waarin hij aangaf bezig te zijn met zijn eigen School Shooting te plannen. Het Openbaar Ministerie vond deze reactie voldoende om hem te verdenken op het bedreigen van leerlingen en docenten met een terroristische misdrijf. Het OM geeft aan dat er geen specifieke dreiging is geweest. Vanwege de leeftijd van de jongeman en zijn persoonlijke omstandigheden is het niet eerder naar buiten gekomen.

De jongeman had beeldmateriaal en informatie op zijn  telefoon staan van andere School Shootings, bomaanslagen maar ook van zelfmoord.

Justitie geeft aan dat de 18-jarige jongeman bezig was met het verkrijgen van messen, vuurwapens en een bivakmuts. Of de jongeman dit al in zijn bezit had kan de woordvoerder niet bevestigen.

Zijn advocaat reageert inhoudelijk niet. De jongeman moet volgende week donderdag voor de rechter verschijnen.

Geef een reactie