24 oktober 2021

Politie heeft beveiliging gegevens weer op orde

2 min read

De Nationale Politie heeft voldoende maatregelen getroffen voor de beveiliging van politiegegevens, meldt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) vrijdag. De toezichthouder had de politie tweemaal op de vingers getikt, omdat onbevoegd personeel persoonsgegevens kon gebruiken of inzien.

De problemen deden zich voor in het systeem waarmee inkomende en uitgaande personen en goederen in het Schengengebied worden gecontroleerd. De politie moest vorig jaar al een dwangsom van 40.000 euro betalen.

Destijds zijn wel verbeteringen doorgevoerd, maar die waren volgens de AP onvoldoende. In november stelde de privacywaakhond een nieuwe boete in het vooruitzicht als de politie uiterlijk begin deze maand de beveiliging nog niet op orde had.

Geef een reactie