24 oktober 2021

Meerdere plekken in Amsterdam besmeurd met verf en anti-Joodse leuzen

2 min read

Op verschillende plekken in Amsterdam, waaronder het bekende standbeeld De Dokwerker, zijn in de nacht van donderdag op vrijdag beklad met groen-gele verf. Ook zijn er anti-Joodse leuzen en hakenkruizen op muren gespoten met graffiti.

De linkeronderarm en linkerheup van het standbeeld zitten momenteel onder de verf. Het beeld staat op het Jonas Daniël Meijerplein ter nagedachtenis van de Ferbuaristaking, een gebeurtenis die aanstaande maandag wordt herdacht.

Een woordvoerder van de politie in Amsterdam meldt dat de dader of daders mogelijk na het besmeuren van een deel van het beeld zijn gevlucht. “Het is erg triest, ze hebben geen idee van de geschiedenis van het standbeeld.”

De politie kan niet zeggen hoeveel plekken in Amsterdam zijn beklad met de groen-gele verf. Momenteel doet de politie onderzoek naar het vandalisme.

Heeft u meer informatie over het vandalisme neem dan contact op met de politie via 0900-8844 of anoniem via M op 0800-7000

Geef een reactie