24 oktober 2021

Ouders verliezen zeven kinderen bij woningbrand

2 min read

Logo

Bij een huisbrand in de Canadese stad Halifax zijn zeven kinderen van hetzelfde gezin omgekomen. Het gaat om een Syrisch gezin, dat twee jaar geleden naar Canada gevlucht was. Beide ouders liggen in het ziekenhuis. De vader verkeert nog in levensgevaar.

Hoe de brand heeft kunnen ontstaan, is nog onduidelijk. Een buurvrouw zei dat ze eerst een luide knal hoorde, en daarna een schreeuwende vrouw. De moeder trof ze even later buiten aan. ,,De moeder zat in het gras. Biddend, denk ik. Ze zei dat haar kinderen nog binnen waren. Ik denk dat de vader terug naar binnen is gegaan, want hij was erg verbrand.’’

Omwonenden die aan kwamen rennen, konden niet meer helpen. ,,Binnen 30 seconden zagen we hoe een ogenschijnlijk kleine brand het hele huis verzwolg’’, vertelde Rich Farrell.

Raqqa
De kinderen waren tussen de drie maanden en 14 jaar oud. ,,Ze kwamen uit Raqqa, een van de regio’s die het zwaarst is getroffen door de oorlog in Syrië’’, vertelde imam Abdallah Yousri. ,,Ze zijn van daar gevlucht om hier te verbranden. Ongelooflijk.’’

Geef een reactie