15 april 2021

Reddingswerkers vinden lichaam Spaanse peuter Julen (2) na dagenlange zoektocht in put

4 min read

Reddingswerkers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag het lichaam van de Spaanse peuter Julen aangetroffen. De tweejarige jongen viel op 13 januari in een smalle put van 110 meter diep.

De reddingwerkers bereikten rond 1.25 uur de plek waar de jongen bijna twee weken geleden terechtkwam. Het lichaam van Julen is een paar uur nadat het gevonden is uit de put gehaald en meegenomen voor een autopsie.

Een groep van 26 mensen is 299 uur bezig geweest met het graven.

Julen speelde met zijn neven en nichten toen hij in de plaats Totalán in een put viel. Omdat zijn haren in het gat waren aangetroffen, gingen de Spaanse autoriteiten ervan uit dat hij in de put lag. Daarom werd een dagenlange reddingsactie op touw gezet.

Doordat de ingang van de put slechts 25 centimeter breed is, besloten reddingswerkers twee nieuwe tunnels te graven. De tweede, horizontale gang moest met de hand uitgegraven worden door mijnwerkers.

Volgens de autoriteiten was dit een veiligere optie dan het verbreden van het gat, waarbij het risico bestond dat de put zou instorten.

Reddingswerkers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag het lichaam van de Spaanse peuter Julen aangetroffen. De tweejarige jongen viel op 13 januari in een smalle put van 110 meter diep.

De reddingwerkers bereikten rond 1.25 uur de plek waar de jongen bijna twee weken geleden terechtkwam. Het lichaam van Julen is een paar uur nadat het gevonden is uit de put gehaald en meegenomen voor een autopsie.

Een groep van 26 mensen is 299 uur bezig geweest met het graven.

Julen speelde met zijn neven en nichten toen hij in de plaats Totalán in een put viel. Omdat zijn haren in het gat waren aangetroffen, gingen de Spaanse autoriteiten ervan uit dat hij in de put lag. Daarom werd een dagenlange reddingsactie op touw gezet.

Doordat de ingang van de put slechts 25 centimeter breed is, besloten reddingswerkers twee nieuwe tunnels te graven. De tweede, horizontale gang moest met de hand uitgegraven worden door mijnwerkers.

Volgens de autoriteiten was dit een veiligere optie dan het verbreden van het gat, waarbij het risico bestond dat de put zou instorten.

Geef een reactie