24 oktober 2021

Eerste goederen uit zeecontainers in Waddenzee opgetakeld

2 min read

De eerste goederen uit de overboord geslagen containers in het Waddengebied zijn maandag van de zeebodem opgetakeld, meldt Rijkswaterstaat. Het gaat vooral om metalen onderdelen, afkomstig uit kapotte containers.

In de nacht van 1 op 2 januari sloegen in totaal 291 containers van de MSC Zoe overboord. Twintig van deze containers spoelden aan op de Waddeneilanden, waar vrijwilligers en militairen hielpen met het opruimen van de inhoud.

Het overgrote deel van de containers is gelokaliseerd op de zeebodem en wordt geborgen. De kapotte containers krijgen voorrang bij de berging.

De gezonken containers met goederen worden omhooggetakeld met een grijper. Vissersboten liggen klaar voor het opruimen van rommel, voor het geval er iets uit de containers valt.

De bergingsoperatie kan nog maanden duren. Het is nog niet duidelijk wat er met de geborgen goederen gebeurt.

Geef een reactie