24 oktober 2021

Poolse burgemeester toch overleden na steekpartij op podium

2 min read

De burgemeester van de Poolse stad Gdansk is aan zijn verwondingen overleden. Hij werd gisteren tijdens een evenement voor een goed doel voor de ogen van duizenden mensen neergestoken.

Burgemeester Pawel Adamowicz (53) werd rond acht uur gisteravond met een scherp voorwerp gestoken tijdens de bijeenkomst voor het grootse goede doel van Polen, het Groot Orkest van Kerst Liefdadigheid.

Volgens een radiostation zou hij in de beurt van zijn hart zijn gestoken.

Dader
De man die hem neerstak zou na zijn daad hebben geroepen dat hij door de voormalige partij van de burgemeester in de gevangenis was gezet, ‘ondanks dat hij onschuldig was’. De man werd nog op het podium overmeesterd en aangehouden.

Het is een 27-jarige inwoner van Gdansk met een strafblad, die zich met een perskaar toegang verschafte tot de bijeenkomst.

Geef een reactie