24 oktober 2021

Onderzoek naar aanbesteding alcoholtesters politie.

2 min read

De Rijksrecherche gaat aanvullend onderzoek doen naar de aanbesteding van alcoholtesters door de politie. Dat bevestigt het Landelijk Parket na berichtgeving hierover van De Telegraaf.

In februari 2017 deed het bedrijf Tomar, leverancier van alcoholtesters, aangifte tegen de Nationale Politie omdat er sprake zou zijn van misleiding, machtsmisbruik, chantage en bedrog bij deze aanbesteding die een waarde vertegenwoordigt van 10 miljoen euro.

Dat aanvullende onderzoek heeft volgens het Landelijke Parket een half jaar vertraging opgelopen door capaciteitsgebrek bij de Rijksrecherche.

Tomar diende ook met succes een klacht in bij de commissie van aanbestedingsexperts, een onderdeel van het ministerie van Economische Zaken waar ondernemers kunnen klagen over overheidsaanbestedingen. Daarop werd een deel van de aanbesteding opnieuw gedaan, maar weer viel Tomar buiten de boot.

Geef een reactie