8 maart 2021

Sjinkie Knegt met 3e graads brandwonden naar ziekenhuis

2 min read

Sjinkie Knegt heeft derdegraads brandwonden opgelopen. Dat gebeurde toen de shorttracker donderdag in zijn huis in Bantega in Friesland zijn houtkachel aanstak. Zijn kleding vloog in brand.

 

Fenna, de vrouw van Knegt, vond hem in de woonkamer.  Nadat ze 112 heeft gebeld is er onder andere een lifeliner ter plaatste gekomen. Knegt is daarna met de ambulance naar het ziekenhuis in Groningen gebracht. Daar wordt de pupil van coach Jeroen Otter nu verpleegd. De kleren en baard van de shorttracker hadden vlam gevat.

 

Derdegraads

De verwondingen die Knegt donderdag opliep zitten op verschillende plekken van zijn lichaam. Met name zijn linkerbeen is ernstig verwond, meldt de KNSB. Hoe lang zijn herstel gaat duren, is niet bekend. Het gaat voornamelijk om eerste- en tweedegraads- en een aantal derdegraadsverbrandingen.

Bondscoach Jeroen Otter heeft de andere Nederlandse shorttrackers donderdagmiddag geïnformeerd over Knegt. Zij doen vanaf vrijdag mee aan de EK in Dordrecht.

Geef een reactie