7 maart 2021

Grootschalige berging van overboord geslagen containers begint vrijdag

2 min read

WADDENGEBIED – Vrijdag begint de grootschalige berging van de overboord geslagen containers van de MSC Zoe.

In opdracht van rederij MSC worden 2 grote berginsschepen en 1 kleinere ingezet.

Donderdag heeft rijkswaterstaat gemeld dat het eerste grote schip is aangekomen in Ijmuiden. Naar verwachting vaart dat schip vrijdag naar het Waddengebied. Het kleinste schip is al onderweg. Het derde schip arriveert mogelijk in het weekend.

Van de intotaal 291 verloren containers zijn er 7 geborger, 18 aangespoeld en 220 gelokaliseerd. Merendeel van de containers ligt in of naast de vaarroutes. De Eemsgeul word als eerste containervrij gemaakt, daarna volgt de vaargeul boven de Waddeneilanden.

Alle kosten van de berging worden verhaald op MSC. De rederij maakte eerder al bekend alle kosten te willen betalen

De inhoud van de containers veroorzaakte een grote bende op de Waddeneilanden en het vasteland van Friesland en Groningen. Ook in Duitsland spoelden spullen aan. Er is een onderzoek gaande naar de effectel van het plasticafval in de zee. Verder worden er secties gepleegd op de dode dieren in het gebied.

Foto: ©Sven-Fotografie

Geef een reactie