Advertenties

maandag zwaargewond geraakt bij het carbidschieten

Een man is maandag zwaargewond geraakt bij het carbidschieten in de gemeente Noordoostpolder. Het slachtoffer schoot volgens de politie in het dorp Rutten carbid met een giertank waarbij een explosie ontstond.

De man belandde daardoor in het water, aldus de politie. Er wordt nog onderzoek gedaan naar wat zich precies heeft afgespeeld.

Carbidschieters vullen doorgaans een lege melkbus met water en een stuk carbid, een verbinding van koolstof en calcium. Als de kalkachtige brokken nat worden, vormt zich een explosief gas dat met een klap explodeert waarbij de deksel van de melkbus honderden meters wegschiet.

Advertenties

Geef een reactie

error: Deze inhoud is beschermd. Wilt u het artikel gebruiken, of info uit het artikel? Neem contact op met de redactie.
%d bloggers liken dit: