27 september 2021

ME weigert nieuwe bussen te gebruiken

2 min read

Amsterdamse agenten vinden de nieuwe bussen voor de Mobiele Eenheid (ME) zo onveilig, dat ze er niet mee willen rijden.

Dat meldt het AD vanochtend. De nieuwe, witte, ME-bus werd in de zomer van 2016 gepresenteerd. Een jaar later zouden er in elke politieregio al een aantal bussen moeten rijden, maar in Amsterdam is de bus nog niet gesignaleerd.

Agenten klagen namelijk dat de zijruiten automatisch open gaan als de wagen heen en weer wordt geschud. Ook zijn er twijfels over de remmen, de brandveiligheid en is er te weinig ruimte om om te kleden. Daarnaast zou de wagen wettelijk gezien te zwaar zijn.

De korpsleiding van de politie laat aan de krant weten dat de klachten worden onderzocht, maar dat de bus wel aan alle vereisten voldoet.

Foto: ©sven-fotografie

Geef een reactie